Distribuce v plném proudu

14.04.2020

Minulý týden jsme začali vydávat desetitisíce položek z našich skladů v Brně a Táboře - dezinfekce, respirátory, ochranné štíty, balíčky pro zaměstnance, dezinfekční prací prášky. A další materiál (roušky, ochranné rukavice a obleky) je na cestě do skladů. Nyní tedy probíhá další etapa a tou je distribuce materiálu do jednotlivých zařízení po celé republice, kterých je celkově přes 800. Na distribuci se podílí svými silami APSS ČR, IRESOFT a Sazka a.s.

Iresofťáci na cestách
Iresofťáci na cestách

Jak to probíhá v IRESOFTu

Ve firmě se rozjela obrovská vlna solidarity a touhy pomoci. Protože si řada poskytovatelů nemůže materiál vyzvednout z výdejních skladů kvůli omezeným personálním stavům či karanténě, nabídli se zaměstnanci IRESOFTu, že ho do zařízení rozvezou

Aktuálně se do této iniciativy zapojilo odhadem polovina firmy (30 zaměstnanců). Každý pomáhá, jak může. Někteří z nás poskytovatele obvolávají, jiní plánují rozvozové trasy, další pak nakládají auta a rozváží materiál po celé republice. Minulý týden jsme zvládli objet Svitavy, Chrudim, Bruntál, Jeseník, Šumperk, Olomouc, Přerov, Litomyšl, Havlíčkův Brod, Opava, Velké Meziříčí, Ostrava, Frýdek-Místek, Zlín, Hradec Králové a Náchod.  

Máme radost, kdykoliv vidíme, jakou jsme poskytovatelům udělali radost. To nás nabíjí energií v tom dál pokračovat. Velké díky patří zejména všem, kteří se na této akci svým úsilím podílí. I když je to pro nás velmi náročně období (rozhodně náročnější než náš běžný život softwarové firmy), dává nám to obrovský smysl

Jak to probíhá v APSS ČR

Distribuce materiálu a ochranných pomůcek se rozběhla! Z APSS ČR se během několika hodin stal experti na nákup materiálu, logistiku a call centra a nyní již vše, co se nám podařilo získat či zakoupit proudí k poskytovatelům sociálních služeb. Příští týden očekáváme další větší dodávky a samozřejmě další postupnou distribuci. 

Všem děkujeme.

Přípravy v Táboře
Přípravy v Táboře